99 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
siparis@kitapalti.com 05063329030 05063329030
KATEGORİLER
Anasayfa Yazarlar Yayın Evleri Sipariş Takip Üye Ol

            Doğru kaynak ve kitap seçimi sınavlara hazırlıkta çok önemlidir. Çünkü iyi bir rehber başarıya götürecek altın bir anahtara dönüşebilir. Ülkemizde son dönemlerde eğitim alanındaki değişikliklere ayak uydurmak son derece zor olabiliyor. Ancak bu kapsamda Limit Yayınları kendini sürekli yenilemekte ve öğrencilere en son müfredatlarla sınavlara hazırlık alanında önemli destekler sunmaktadır. YKS, AYT, TYT sınavlarına yönelik hazırlık kitapları ağırlıklı olarak sunan yayınevi ilköğretim ve lise seviyesi öğrencileri için farklı alanlarda çok önemli destek kaynaklar sunmaktadır.

            Özellikle el kitapları ile bilinen yayınevi, eğitimciler tarafından da çok fazla tavsiye edilmektedir. Lise seviyesinde konu bitirme ve soru kitaplarının yanında ortaokul yayınları içerisinde 5, 6, 7, 8. Sınıflara yönelik konu bitirme soru kitaplarına yer veriliyor. Bunların yanında YKS sınav kitapları üzerinden doğrudan sınav müfredatlarına yönelik içerikler sunuluyor. Lise öğrencilerine yönelik sunulan kaynaklarda konu bitirme kitaplarında çok fazla gereksiz bilgiye girilmeden önemli ve temel noktalara buğu yapılarak öğrencilere konuların özünün sunulması şeklinde kaynaklar hazırlanmaktadır.

            Öğrenciler çok fazla bilgi karşısında dikkatini toplamakta zorlanabilir. Bu nedenle Limit Yayınları ve kitapları daha çok öğrencilerin dikkatlerini asıl önemli olan noktalar üzerinde toplamaktadır. Bu da sınavlarda başarı getirmektedir. Her sınıfa ve derse yönelik soru bankaları bulunuyor. Biyoloji, kimya, coğrafya, fizik, tarih, matematik, edebiyat derslerinin de konu bütünlüğü sağlamak ve etkili bir şekilde öğrenmek için yayınevi kaynaklarını takip edebilirsiniz.

 Limit Yayınları

            İkinci sınıflardan başlamak üzere tüm dersler soru bankaları bulabileceğiniz yayın evi kategorisinde hem okula yardımcı, hem de sınavlara hazırlık olarak kaynaklar tercih edebilirsiniz. Yeni müfredata göre hazırlanan bu kaynaklar çocukların daha başarılı olmalarını sağlayacak rehberler olarak değerlendirilebilir. Beşinci sınıf sonrasındaki kaynaklar daha çok soru bankası tarzında ve branşlara göre ayrılmaktadır.

            Tüm kaynaklar her dönemde değişen müfredata göre güncellenmekte ve bu şekilde kazanım analiz teknikleri ile başarı garantisi veriliyor. Bu şekilde sunulan kaynakların yanında LGS alanında konu kitapları ve soru bankalarının yanında tüm dersler olarak sunulan kaynaklarda öğrencilere rehber olabilecek niteliklerdedir. 9. Sınıf sonrasında ise her sınıf için ayrı konu kitapları ve soru bankaları ile istenen başarı elde edilebilir.

            Üniversite giriş sınavı TYT ve AYT sınavlarına dönmüştür. Bu alanda deneme kitapları ile çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz. Her iki sınav içinde yeni müfredata göre hazırlanan kaynaklar öğrencilerin istifadesine sunulmaktadır. Deneme çözerken en önemli destekler ile el kitapları olmaktadır. Özet halinde sunulan bu el kitapları kitapalti.com adresinde yer alıyor. Her branş için ayrı kitaplar bulunmakta ve çalıştığınız konu özetlerini tekrar etme anlamında oldukça faydalı olabilmektedir.

 Limit Yayınları Ve Kitapları

            Her yayınevi öğrenciler tek başına bir kaynak olabilmek adına çeşitli seçenekler sunar. Limit yayınevi kategorisinde ilkokuldan liseye kadar her alanda konu ve soru kitapları bulunuyor. Öğrencilerin her aşamada kendilerini geliştirebilmeleri bu şekilde sağlanmaktadır. Bu alanda farklı bir yayın evi ise Sınav Yayınları olmaktadır. Sınav yayınları içerisinde de ikinci sınıftan başlamak üzere her sınıf düzeyine uygun ideal rehber olabilecek pek çok kaynak bulabilmek mümkündür. Tüm dersler başlığında kazandıran setler tercih edilebilir. İlkokul düzeyinde tüm dersler soru bankalarının yanında kazandıran setlerde 3 dersin bir arada yer aldığı konu anlatımları ve üç dersin bir arada sunulduğu soru bankaları ile tam ve eksiksiz bir kaynak elde edebilirsiniz.

            Set olarak tercih ettiğiniz kaynaklar çok daha ekonomik aralıklarda yer almaktadır. LGS için denemeler, çıkmış sorular, tüm dersler, soru bankaları da öğrenciler için çok faydalı konu kitapları arasında yer alıyor. Bu yayın evi kategorisinde limit yayınevinden olduğu gibi AYT ve TYT sınavlarına ait pek çok kaynak bulunuyor. Öğrenciler sınavlarda başarı elde edebilmek adına öncelikle konu alanında bütünlük sağlanmalıdır. Bunun için konu kitapları ilk tercih edilmesi gereken kaynaklardır. Konu anlaşıldığında çözümlü soru bankaları üzerinden çalışmaların desteklenmesi sağlanabilir. Soru bankaları ile devam edebilir ve deneme kitapları ile gerçek sınav pratikleri yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

            Özellikle çıkmış soruların çözülmesi önerilmektedir. Bunlarda tam anlamı ile gerçek sınav pratikleri olacaktır. Öğrenciler belirli bir plan ve program dahilinde çalışmalarına devam ederse doğru kaynak rehberliğinde ideal başarı elde edilebilir.

ALT KATEGORİLER