99 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
siparis@kitapalti.com 05063329030 05063329030
KATEGORİLER
Anasayfa Yazarlar Yayın Evleri Sipariş Takip Üye Ol

Çap Yayınları

            Üniversiteye hazırlık sürecinde olan ve daimi olarak eğitimine devam eden öğrencilere derslerinde yardım ve rehberlik sunan birçok kitap Çap Yayınları etiketiyle çıkmaktadır. Bu kitapların başında kimyayı organik kimya bülteniyle açıklayan konu anlatımlı kitap gelmektedir. Bu kitap üniversiteye hazırlık sürecinde kimya dersi alanında yeniden bir okuma yapmak isteyen öğrencilere yönelik bir içerik sunmaktadır.

            En önemli özelliklerinden birisi videolu bir şekilde tüm sorularının çözümlerini arz etmesidir. Bu sayede öğrenciler sadece okuyarak değil aynı zamanda izleyerek ders çalışma avantajını yakalamaktadır. Tüm soruların çözümlü olması çözüm yolları ve alternatifleri konusuna büyük tüyolar vermektedir. Standart soru çözümlerinin yanı sıra Ösym tipi soru çözümleri ve pekiştirme testleri de içerisinde yer almaktadır. 9. Sınıf fen liseleri için özel hazırlanmış matematik setleri de bu yayın evinden çıkan bir diğer eserdir. Bu kitabın içeriğinde çok farklı konular derinlemesine ele alınmakta ve her seviyedeki öğrencinin rahat bir şekilde anlayacağı üsluptadır. Giriş kısmında mantık ve kümeler konuları işlenir.

            Denklemler ve eşitsizlikler, problemler ve bölünebilme alanlarında da açıklarını kapsatmak isteyen öğrenciler bu eserden faydalanabilirler. Üçgenler ve veri konularını da ele alan kitapta daha öncesinde ÖSYM'de çıkmış sorular da çözümleri ile birlikte verilmektedir. Tamamı video çözümlü olan kimya kitaplarının içinde ise atomun yapısı, periyodik sistem, kimyanın temel konuları, endüstri ve canlılarda enerji gibi sınavda da çıkmakta olan konular örnek çözümler ile birlikte gösterilmektedir.

 Çap Yayınları ve Kitapları

            Tanıtım kısmında ''ezberletmez öğretir'' yazmakta olan Çap Yayınları ve kitapları birçok farklı türde ve ders içeriğinde kitaplar oluşturmaya ve satışa çıkarmaya devam etmektedir. 9. sınıflara özel biyoloji seti son çıkan kitapları arasında yer almaktadır. Okurlar ve öğrenciler kitapalti.com aracılığıyla bu kitapları inceleyebilir, ürün ve fiyat karşılaştırmaları yaparak kendileri için en uygun ve en donanımlı kitapları setler halinde satabilirler.

            9. sınıfta okuyan öğrenciler için hazırlanmış biyoloji seti tamamen değiştirilmiş ve güncellenmiş yeni müfredata göre yeniden kaleme alınmıştır. Güncel konular tek tek ele anlatarak ayrıntılarına kadar aktarılmaktadır. Bu kitabın içeriğinde üç temel biyoloji konusu işlenmektedir. Bunlardan ilkini yaşam bilimi biyoloji oluşturmaktadır. İkinci konu hücre yapısıdır. İşlenen üçüncü ve son konu ise canlılar dünyası olup tek tek tüm gruplarına ayrılarak akıcı ve öğreti bir şekilde aktarılmaktadır. Bu üç konu üniversite sınavlarında en çok çıkan biyoloji sorularını da kapsamaktadır. Bu nedenle bu kitabı satın alıp okuyan öğrenciler biyoloji dersi hususunda yetkin bir çalışmanın içerisinde yer almaktadır. Son dönem uygulamalarından biri olan diğer ayrıcalık da bu kitap ile birlikte öğrencilere sunulmaktadır.

            Akıllı telefon uygulaması ile birlikte tüm çözümlere video ile erişim bu kitap vasıtasıyla sağlanmaktadır. Yine aynı şekilde 9. sınıflara özel fizik setleri de aynı yayın evinin son çıkardığı kitapları arasında yer almakta. Kitabın içeriğinde fizik bilimine giriş kısmı mevcuttur. Bu kısımda madde ve özellikleri tek tek incelenerek bilimsel çözümlemeler ve gruplandırmalar ile birlikte tasnif edilmektedir. Fiziğin bir diğer ana konularından biri olan kuvvet ve hareket konusu da kitabın içindekiler kısmında bulunmaktadır. Isı, sıcaklık ve elektrostatik gibi konularda eksikliklerini tamamlamak ve daha bol oranlı bir puan kazanmak isteyen 9. sınıf öğrencileri de bu kitabı tedarik edebilirler.

            Bununla birlikte Fizik dersinin manyetizma konusuna dair, tamamı video çözümlü olan bir diğer kitap da mevcuttur. Bu kitapta manyetizma, manyetik alan ve manyetik kuvvet gibi konular sarih bir şekilde işlenmektedir. Bunun yanı sıra indüksiyon akımı, alternatif akım ve transformatörler hakkında geniş ve reel bilgiler almak isteyen öğrencilerin de faydalanabileceği geniş kapsamlı bir kaynaktır. 10. sınıflar için özel hazırlanmış fizik setinde de ağırlıklı olarak işlenen konular basınç ve kaldırma kuvveti, elektrik ve manyetizma ile dalgalar- optik konularıdır.

            Çap ve Esen Yayınları kapsamındaki tüm kitaplar Türkiye'nin her şehrinden rahatlıkla sipariş edilmektedir. Birden fazla kitap alan ya da belli bir ücretin üstünde alışveriş yapan tüm bireylere kargo ücretsiz olarak gönderilmektedir. Sipariş verildikten sonra 24 saat içerisinde kargolama işlemleri tamamlanmaktadır. Hem derslerinden geri kalmamak hem de sınavlardan yüksek bir puan çıkarmak isteyen öğrenciler bu kitap ve kitap setlerinden faydalanarak başarıya ulaşabilmektedir.