75 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
siparis@kitapalti.com 05063329030 05063329030
KATEGORİLER
Anasayfa Yazarlar Yayın Evleri Sipariş Takip Üye Ol

En Fazla Satılan Açıköğretim Kitapları

 

Lisans programlarına bağlı olarak Açıköğretim kitapları verilmekte. Bu anlamda lisansların yanı sıra dönemlere göre yine ayrı ayrı olacak şekilde geçerli kitapların sunulması söz konusudur. Burada belirli alanlara yönelik yine farklı kitapların dağıtımına geçiş yapılıyor. Açıköğretim il binaları kapsamında öğrencilerin tüm kitapları elde etmeleri sağlanmakta. Programlar olarak ise;

 

  • Çalışma ekonomisi, Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklam

  • Havacılık İşletmeciliği

  • İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi

  • Konaklama İşletme, Sağlık Yöntemini ya da Sosyal Hizmet gibi alanlar karşımıza çıkıyor.

 

1, 2, 3 ve 4. Güz dönemlerine özel olarak ayrı ayrı kitapların aktarılmasına özen gösterilir. Sonuç olarak öğrencilerin geçerli kaynaklardan yana çalışmalara yer vermeleri söz konusudur. Nitekim sadece bu kaynaklardan ilerlemek yeterli olmayacaktır. Bu anlamda ek kaynaklara başvurulması daha doğrudur. Özellikle de sorulara dayalı kitap yayınları kapsamında pratik sahibi olanların açıköğretim sınavlarında daha başarılı oldukları biliniyor.

 

AÖF Yardımcı Kitapları

 

Baştan da söylediğimiz gibi açıköğretim sınavlarına yönelik yardımcı kitaplar temin edilebilir. Bu anlamda çok satanlardan ya da en yenilerden yana ilerlemek mümkün. Önerilere göz atarakta kısa süre içerisinde tercihlerde bulunabilirsiniz. Direk olarak kitap alımları sırasında bölüm bilgilerine yer verilmekte. Bunun akabinde sınıfınız üzerinden kitap sahibi olmanız gereklidir. Böylece yardımcı kitaplardan yana hataya düşmeden ilerlemek mümkün. Kitapların içerisinde;

 

-Özel Anlatımlar; Daha çok konuların özel olacak şekilde ifade edilmesine özen gösterilmekte. Sınavlarda en fazla göz önünde bulundurulan konuların dikkat çektiğini belirtmeliyiz. Böylece kitapların başında önemli konuların özetleri sunuluyor. Başta bilgi sahibi olarak devamında sorulara geçmeniz esas alınıyor.

 

-Soru Bankaları; Konu anlatımlarının hemen arkasından da soruların gelmesi söz konusudur. Çıkmış sorulardan dahi esinlenerek yayınların ifade edilmesine özen gösterilmekte. Böylece ilgili branşlar üzerinden yüksek puanlar elde etmek zor olmayacaktır.

 

Yardımcı kitapların çoğunda çıkmış sorulardan yana yayınların bulunmasına özen gösterilmekte. Nitekim açıköğretim sınavlarında genel olarak çıkmış sorulara benzer içerikler karşımıza çıkıyor. Bunun için mutlaka yardımcı kitaplara başvurmanız gereklidir. Yardımcı kitaplar sayesinde puanların yüksek tutulması ve sınıf geçilmesi esas alınır.

 

AÖF Kitap Siparişi

 

İnternet üzerinden sipariş verecekler için gerekli yönlendirmeler yapılıyor. Nitekim ‘sepete ekle’ gibi seçeneklerden yana siparişlere yer vermek zor olmayacaktır. Başta Açıköğretim Kitapları arasından seçim yapmanız önemlidir. Seçimlere göre de öğrencilerin ürün incelemelerine geçmeleri esas alınır. Şöyle ki kitabın kaç sayfa olduğu ya da kaç soruya yer verildiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Devamında ise fiyat aralıklarının sunulması söz konusudur. Geçerli fiyatlar üzerinden ödemeleri gerçekleştirenler siparişlerini vermiş olacaktır. Branşlara göre sunulan kitaplar ise;

 

-Matematik; 1. Sınıf ya da 2. Yarıyıl olacak şekilde farklı tanımlamalara sahiptir. Nitekim matematik genel bir branş olmasından kaynaklı olarak açıköğretimde de farklı sınıflarda yerini almıştır. Sonuç olarak bu branşta eksik olduğunu düşünen öğrencilerin temin etmelerinde fayda var.

 

-İktisat; Öğrenci sayısının bir hayli fazla olduğu açıköğretim bölümlerinden bir tanesidir. Sonuç olarak ek kaynakların da ilgi gördüğünü söylemek gerekiyor. Bu anlamda sınıflara göre iktisat branşına özel hazırlanan soru bankalarına göz atılabilir. Özetli olacak şekilde konu anlatımlarından yana da bilgi sahibi olmak çok kolay.

 

-Türk Dili ve Edebiyatı; Yine sınıflar üzerinden edebiyat kitaplarının sunulmasına özen gösterilir. Sınıfların yanı sıra hangi yarıyılda olduğunuzu dahi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Böylece sınav sorularını elde etmek ve çalışmak mümkün. Yani çıkmış olan sorular kapsamında ilerlemek daha faydalı olacaktır.

 

Bunların dışında bahar ya da güz dönemi olarak dahi kitap yayınları karşınıza çıkacaktır. İşletme, Sosyoloji ya da Maliye bölümleri için de yine ayrı ayrı seri kitapların bulunması söz konusudur. Baştan da belirttiğimiz gibi hem sınıflara hem de yarıyıla bağlı kalarak tercihlerde bulunmak önemli. Son olarak bahar ile güz dönemleri arasından da seçim yapılması bekleniyor.